Zamknij
REKLAMA

Tarnowscy pseudokibice za kratami

09:46, 08.11.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, po kilku miesiącach pracy zatrzymali 8 pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat, stanowiący trzon grupy.

Prowadzone od wakacji czynności mające na celu zwalczenie przestępstw i wykroczeń jakich dopuszczały się grupy młodzieżowe, identyfikujące się jako kibice dwóch zwaśnionych od lat tarnowskich klubów piłkarskich, doprowadziły do rozpracowania jednej z nich, w tym ustaleniu pozycji jakiej zajmują w niej poszczególni członkowie. Policjanci ustalili również gdzie spotykają się mężczyźni, ćwiczą i przygotowują się do ulicznych walk. Jak się okazało było to mieszkanie na terenie Tarnowa. Członkowie grupy urządzili sobie tam w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie zabrakło wszelkiego rodzaju ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych. Kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu również sprzęt, który kibole wykorzystywali na ulicy- maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Kompletnie zaskoczeni pseudokibice wczoraj zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury. Usłyszeli tam zarzuty udziału w pobiciach o charakterze chuligańskim (art. 158 i 57a kodeksu karnego).
Również wczoraj wieczorem 6 z zatrzymanych mężczyzn trafiło do sądu, który zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt. Pozostała dwójka objęta została przez prokuraturę środkami o charakterze wolnościowym.

Sprawa kiboli w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i tarnowscy śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone