Zamknij
REKLAMA

Tarnów: Gimnazjalne egzaminy odbędą się normalnie

10:45, 09.04.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem jutro w kilkunastu tarnowskich szkołach mają rozpocząć się egzaminy gimnazjalne. Z informacji, jakie napłynęły ze szkół wynika, iż wszędzie odbędą się normalnie.

Jak dotychczas nie potwierdziły się obawy, że akcja strajkowa nauczycieli może wpłynąć na przebieg egzaminów gimnazjalnych, które w tym roku odbywać się będą po raz ostatni. Podczas ubiegłotygodniowej narady w Urzędzie Miasta Tarnowa dyrektorzy tarnowskich szkół zastanawiali się, czy podołają temu wyzwaniu w przypadku przedłużenia się strajku na kolejne dni, ale okazało się, że na 14 placówek, gdzie egzaminy się odbędą, w 11 bez większych problemów udało się utworzyć komisje egzaminacyjne złożone z dyrektorów, ich zastępców i niestrajkujących nauczycieli. W przypadku dwóch placówek – Szkoły Podstawowej nr 8 i XXI Liceum Ogólnokształcącego - do komisji dokooptowano osoby z zewnątrz.

- Jestem bardzo zadowolony, że egzaminy odbędą się bez przeszkód, bowiem zdaję sobie sprawę, że dla młodych ludzi taki sprawdzian ich wiedzy to już wystarczający stres – podkreśla prezydent Roman Ciepiela.

W Tarnowie egzaminy odbędą się w szkołach podstawowych nr: 1, 8, 14, 20, 24; XXI LO, zespołach szkół ogólnokształcących nr: 1, 2, 4, 6; Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Zespole Szkół Plastycznych, Zespole Szkół Muzycznych i Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Pierwszy egzamin z części humanistycznej rozpocznie się w środę, 10 kwietnia o godz. 9, część matematyczno - przyrodnicza 11 kwietnia, z języka obcego 12 kwietnia.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone