Zamknij
REKLAMA

Tarnowski MORD wprowadza udogadniania dla nowych kierowców

17:49, 21.03.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Dyrektor Paweł Gurgul wprowadził zmiany w funkcjonowaniu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Celem jest zwiększenie dostępności usług placówki i komfortu osób zdających egzaminy na prawo jazdy.


- Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdemu sprawdzianowi towarzyszą emocje. Chcemy dać zdającym możliwość jak najlepszego przygotowania się do egzaminów i jak najbardziej ułatwić jego odbycie– mówi dyrektor Paweł Gurgul.
 

Od marca tarnowski MORD w co drugi poniedziałek prowadzi egzaminy od g. 10.00 do 18.00 – z myślą o uczniach i osobach pracujących.

W trzy soboty w miesiącu osoby zamierzające przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii B, mogą wynająć plac manewrowy ośrodka i przećwiczyć na nim zadania egzaminacyjne.

Dyrektor Paweł Gurgul rozważa również decyzję o możliwości wynajmowania jednego z samochodów egzaminacyjnych – po to, by uczący się mogli odbyć jazdę w dokładnie takich warunkach, jakie mają podczas sprawdzianu.


- Myślę, że to ważne. Z prowadzonych przez nas statystyk wynika bowiem, że wciąż wielu kandydatów na kierowców nie zalicza egzaminu na placu manewrowym – tłumaczy dyrektor Gurgul.
 

By skrócić czas oczekiwania na egzamin na kategorię A, który przed zimową przerwą egzaminacyjną wynosił 2-3 tygodnie, tarnowski MORD zakupił nowy motocykl – kawasaki Z650.
Paweł Gurgul chce także zacieśnić współpracę z ośrodkami szkolenia kierowców, by pomóc im zadbać o to, by na egzamin zgłaszali się dobrze przygotowani kandydaci.
By zmniejszyć stres towarzyszący sprawdzianowi, dla osób, które mają problemy z uzyskaniem pozytywnego wyniku, będą organizowane warsztaty psychologiczne. Obecnie w poradni, działającej w ośrodku, można skorzystać z darmowych, indywidualnych porad.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone