Zamknij

Pistolet znaleziony w pożarze

08:38, 08.01.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj przed godziną 15.00 służby policji i straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu z powodu pożaru, do którego doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Sieradza.

Jak się okazało ogień wybuchł w pokoju mieszkania zajmowanego przez samotnie mieszkającego 82-latka. Prawdopodobnie pożar spowodował niewłaściwie zabezpieczony piecyk zwany popularnie kozą. W czasie, gdy strażacy zajmowali się gaszeniem ognia, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców osiemnastu mieszkań bloku i zabezpieczali okoliczny teren. 

Na czas prowadzenia akcji gaśniczej 30 osób, w tym właściciel palącego się lokalu, zostało ewakuowanych. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał i po zakończeniu działań, mogli oni bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań. 
Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy z Komisariatu Policji w Żabnie. Podczas oględzin przeprowadzonych z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, zabezpieczyli ślady i dowody, które posłużą teraz do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności pożaru. 
Podczas przeszukiwania pogorzeliska, znaleziono nie w pełni kompletny pistolet Browning, kaliber 9 mm, należący do 82-letniego właściciela mieszkania, który jak wstępnie ustalono od kilku lat przechowywał go u siebie, bez wymaganego przez prawo pozwolenia. Policjanci zabezpieczyli broń i ustalą m. in. skąd pochodzi i czy nie jest ona przedmiotem przestępstwa.

Wczoraj przed godziną 15.00 służby policji i straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu z powodu pożaru, do którego doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Sieradza.

 

źródło: KMP Tarnów

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone