Zamknij
REKLAMA

Tajemnice zakurzonych i zapomnianych strychów

09:57, 07.01.2019 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Co kryją stare strychy naszych domów? Zapewne niektórzy sami nie wiedzą. Tak jak jedna mieszkanka podtarnowskiej wsi, która podczas prac porządkowych natrafiła na zakurzony, zaniedbany, historyczny rewolwer Nagant wz. 1895.

Podczas prac porządkowych na strychu mieszkanka podtarnowskiej wsi odnalazła zakurzony pistolet wraz z kaburą bez naboi. O swoim znalezisku natychmiast powiadomiła dzielnicowego, któremu przekazała odnalezioną broń. Okazało się, że jest to rewolwer NAGANT wz. 1895, kaliber 7,62 mm. Mundurowi odebrali znalezisko od kobiety i przekazali do Komisariatu Tarnów-Centrum. Teraz przed policjantami zadanie sprawdzenia skąd pochodzi broń, kto jest jej właścicielem oraz czy nie jest ona przedmiotem przestępstwa. Właścicielem rewolweru jest najprawdopodobniej mąż kobiety, który aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Przeprowadzenie tych weryfikacji pozwoli na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. W przypadku nie ustalenia właściciela broni, trafi ona zapewne do jednego z muzeów w kraju po zakończonym postępowaniu.

Zgodnie z obowiązująca Ustawą o broni i amunicji posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.” 

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone