Zamknij
REKLAMA

Potrącił kobietę i uciekł...

08:36, 27.12.2018 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Pełne ręce roboty mieli w piątkowe popołudnie policjanci z Tarnowa, za sprawą kierowcy, który potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku.

Jak ustalił interweniujący na miejscu patrol ruchu drogowego, wyjeżdżający z ulicy Nadbrzeżnej Dolnej kierowca osobowego Renault zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa jadącemu ulicą Dąbrowskiego pojazdowi. W tym samym czasie idąca w stronę ul. Lwowskiej piesza, widząc stojący dłuższą chwilę samochód, postanowiła przejść na drugą stronę ulicy. Kiedy znalazła się przed nim, kierowca niespodziewanie ruszył, uderzając w 50 - latkę tak, że znalazła się na masce jego samochodu.

To co wydarzyło się bezpośrednio po tym, wprawiło w osłupienie wszystkich. Kierowca, który próbował pomóc kobiecie, słysząc jej krzyki i wzywanie pomocy - uciekł. Poobijana 50-latka, z urazem nogi trafiła do szpitala.

Policjanci podejrzewając, że zachowanie kierowcy może być związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Mieli utrudnione zadanie, bo ranna nie była w stanie podać bliższych cech ułatwiających zidentyfikowanie samochodu. 
Nie przeszkodziło to jednak w ustaleniu personaliów kierowcy. 31-letni tarnowianin został zatrzymany na terenie gminy Tuchów. Okazało się, że prowadził samochód nie mając do tego uprawnień. Badanie nie wykazało w jego organizmie obecności alkoholu, ale śledczy zlecili dodatkowe badania krwi, pod kątem obecności dopalaczy i narkotyków. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie winnych zajścia. Kierowca zapewne odpowie za oddalenie się z miejsca zdarzenia.

W tym miejscu warto przypomnieć, że uczestnicy podobnych zdarzeń winni zaczekać na przybycie na miejsce służb – pozwoli to szybko i sprawnie ustalić faktyczny ich przebieg.

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AnnaAnna

0 0

Witam, bardzo proszę o kontakt rodzinę poszkodowanej w wypadku Pani. Mój adres e-mail: [email protected] Pozdrawiam 10:02, 27.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone