Zamknij
REKLAMA

Agata Kornhauser - Duda odwiedziła szkołę podstawową w Milówce

13:59, 18.11.2018 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 16 listopada 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny w Milówce z filią domosławickiej Państwowej Szkoły Muzycznej miała zaszczyt gościć Panią Prezydentową Agatę Kornhauser – Dudę.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Maria Chodkiewicz - Prezes organu prowadzącego szkołę , którym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w Częstochowie oraz Burmistrz Wojnicza Pan Tadeusz Bąk.

Pierwsza Dama przyjęła zaproszenie do szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Po przywitaniu przez dzieci i dyrektora szkoły Martę Bocheńską, Małżonka Prezydenta RP udała się do sali oddziału przedszkolnego, gdzie przeczytała dzieciom legendę „ O Lechu, Czechu i Rusie” oraz przeprowadziła rozmowę związaną z treścią utworu.

Następnie Pani Prezydentowa spotkała się z uczniami z klas od pierwszej do ósmej oraz z uczniami filii szkoły muzycznej działającej w szkole podstawowej w Milówce. Wysłuchała koncertu przygotowanego przez uczniów oraz przez zespół instrumentalno - wokalny pod kierownictwem pana Łukasza Romańskiego, nauczyciela gry na perkusji .

?

 

W dalszej części wizyty Pani Prezydentowa spotkała się z nauczycielami , z przedstawicielami Rady Rodziców oraz z zaproszonymi gośćmi.

Po wpisie do Księgi Pamiątkowej i wymianie upominków Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pani Maria Chodkiewicz wręczyła Pani Prezydentowej „ Złotą Tarczę”, najwyższe wyróżnienie, którym Zarząd Stowarzyszenia honoruje osoby działające na rzecz wychowania katolickiego dzieci i młodzieży oraz promujące ich rozwój kulturalny.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda

w rozmowie z nauczycielami i rodzicami poruszała tematy, świadczące o Jej ogromnym zaangażowaniu w sprawy edukacji w zakresie ogólnopolskim i lokalnym, dotyczącym szkoły

w Milówce. Wszyscy uczestnicy wizyty odczuli serdeczność Pani Prezydentowej oraz Jej radość ze spotkania z dziećmi.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone