Zamknij

Policjanci uratowali 27-latka przed śmiercią. Niedoszły samobójca skoczył z mostu

10:33, 12.09.2018 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Tarnowscy policjanci uratowali mężczyznę noszącego się z zamiarem popełnienia samobójstwa, który z pętlą założoną na szyi próbował popełnić samobójstwo, skacząc z mostu na rzece Biała. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji 27-latek żyje i nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci w trakcie swojej służby często spotykają się ludzką tragedią i cierpieniem. Ich zadaniem jest wówczas zachowując „zimną krew” jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących i pomóc. Tak właśnie było poniedziałek (10.09.2018 roku) w Bogoniowicach. Oficer dyżurny tarnowskiej policji odebrał tragicznie brzmiący zgłoszenie. Dzwoniący na numer alarmowy mężczyzna podawał, że stoi na moście na rzece Biała w Bogoniowicach z pętlą na szyi i chce ze sobą skończyć. Policjant wiedział, że ma bardzo mało czasu i musi działać błyskawicznie. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z komisariatu w Ciężkowicach, a on sam, by zyskać cenny czas i zająć uwagę desperata, prowadził z nim rozmowę.

Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, zobaczyli mężczyznę stojącego na moście z kablem przywiązanym do szyi, którego koniec zamocowany był do barierki. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął wchodzić na poręcz. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Złapali 27-latka i ściągnęli z jego szyi dwukrotnie przewiązany przewód elektryczny. Wezwali także załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Obecnie nad wyjaśnianiem dokładnych okoliczności zdarzenia i przyczyn desperackiego kroku mieszkańca powiatu tarnowskiego, pracują policjanci z Komisariatu w Ciężkowicach.”

(Z.F)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

szokszok

1 0

Nie rozumiem, facet się chce zabić ... to po cholerę dzwoni na policję? 14:09, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone