Zamknij

Udana rekrutacja i początek zapisów na studia w PWSZ w Tarnowie

13:30, 31.07.2018 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Niemal dwa tysiące kandydatów wzięło udział w rekrutacji podstawowej do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna ostatecznie do przyjęcia zakwalifikowała niemal 1500 osób na studiach stacjonarnych oraz ponad 400 na studiach niestacjonarnych. Przed przyszłymi studentami ostatni etap naboru – zapisy na studia. Te rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 10 sierpnia.

Władze tarnowskiej uczelni nie kryją zadowolenia z efektów naboru. - Kolejny rok z rzędu notujemy wzrost liczby osób zainteresowanych studiowaniem w PWSZ w Tarnowie. To z jednej strony powód do radości, a z drugiej potwierdzenie, że nasza, systematycznie poszerzana oferta edukacyjna trafia w potrzeby młodych ludzi – mówi dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki PWSZ.

Tak duże zainteresowanie oznacza, że tarnowska uczelnia uruchomi w najbliższym roku akademickim naukę na wszystkich dwudziestu oferowanych tu kierunkach. Najwięcej chętnych starało się o przyjęcie na: administrację, ekonomię, filologię angielską, pielęgniarstwo, informatykę, pedagogikę i fizjoterapię.

- Duża liczba chętnych na wymienionych wyżej kierunkach cieszy, ale nie zaskakuje. To nasze coroczne „hity”. Mnie osobiście niezwykle ucieszył wzrost zainteresowania kierunkami oferowanymi przez Instytuty: Politechniczny oraz Matematyczno-Przyrodniczy, a także dobre wyniki rekrutacji na kierunkach humanistycznych – dodaje dr Martowicz.

 

Obecnie, mimo wakacji, na uczelni zaroiło się od młodych ludzi. Zakwalifikowani do przyjęcia mogą bowiem od dziś zapisywać się na studia. Mają na to czas do 10 sierpnia. - To ostatni warunek zostania studentem. Do wszystkich wysłaliśmy mejle ze stosowną informacją, a szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można także na naszej stronie internetowej kandydat.pwsztar.edu.pl – kończy dr Martowicz.

Tradycyjnie w PWSZ w Tarnowie odbędzie się także nabór uzupełniający, który w tym roku został zaplanowany w dniach od 1 do 14 września. To, na jakich kierunkach zostanie on przeprowadzony zależy od efektów trwających właśnie zapisów. Pełna ich lista zostanie opublikowana po 10 sierpnia na stronie pwsztar.edu.pl.

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

918kiss dm918kiss dm

0 0

After doing thiks require to focus upon the
landing post. Also, search engine robots (spiders) follow your back links between internet.

However, this is my opinion based on past suffers. http://www.nettipokerisuomi.com/know-online-gambling-regulations/ 20:36, 02.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz