Zamknij

Dzięki informacjom od świadków zdarzenia brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży

13:15, 31.07.2018 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Zarzut usiłowania kradzieży mienia z samochodu ciężarowego usłyszał 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna wszedł do pozostawionego przed sklepem pojazdu zamierzając z niego coś ukraść. Jego plany skutecznie pokrzyżowały przypadkowe osoby, które go spłoszyły. Nie spodziewał się jednak, że świadkowie jednocześnie dobrze zapamiętali jego rysopis a dodatkowo spisali numery rejestracyjne samochodu, którym uciekł. Informacje te szybko trafiły do wszystkich policyjnych patroli w terenie i dzięki nim doszło do zatrzymania sprawcy.

30 lipca br. przed godz. 10.00 dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży mienia z szoferki pojazdu ciężarowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Dębno. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierowca samochodu dostarcza towar do pobliskiego sklepu. Około godziny 9.30 pozostawił otwarty samochód i wszedł do placówki. Po kilku minutach do sklepu wbiegła kobieta krzycząc, że ktoś go okrada. Mężczyzna przypomniał sobie, że nie zamknął auta i szybko wybiegł przed sklep, ale sprawca spłoszony zdążył już odjechać. Świadkowie zdarzenia zachowali się bardzo przytomnie, widząc uciekającego mężczyznę nie tylko zapamiętali dokładny jego rysopis, ale także spisali numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał. Informacje te były bardzo przydatne. Policjanci przekazali je szybko dyżurnemu jednostki, a ten z kolei drogą radiową przekazał komunikat do wszystkich patroli będących w terenie.

Brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawcę w Dębnie. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący tamten teren zauważyli suzuki, którego numery rejestracyjne dokładnie odpowiadały tym podanym w komunikacie. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania ani też żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli. Mężczyzna przyznał, że nie wiedział nic o zamiarach swojego kolegi. 34-letni pasażer pojazdu, którego świadkowie wskazali jako sprawcę, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu z nim czynności 34-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego trafił do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na kolejny wyrok.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

check These Guys Outcheck These Guys Out

0 0

Maintain the good job and generating the crowd! http://emiliolkie33333.fitnell.com/34632075/australia-an-overview 05:08, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz