Zamknij
REKLAMA

10-latka postawiła na nogi służby

09:26, 21.07.2018 | Z.F
REKLAMA
Skomentuj

Wychowanka jednego z ośrodków opiekuńczych zadzwoniła na numer alarmowy CPR podając nieprawdziwą informację o wypadku. Kilkanaście minut później policjanci przeprowadzili z 10-latką rozmowę w obecności wychowawcy.

Wczoraj przed południem dyżurny CPR otrzymał zgłoszenie od dziecka, które powiadomiło o wypadku jaki miał się wydarzyć jej koleżance podczas zabawy. Dziewczynka podała lakoniczną informację o złamanej nodze nie mówiąc nic więcej o okolicznościach, miejscu oraz kogo dotyczy to zdarzenie, a następnie rozłączyła się. Kilka prób oddzwonienia przez operatora nie przyniosło żadnych wymiernych efektów. Połączenia były za każdym razem zrzucane. W związku z tym informacja została przekazana do dyżurnego policji, który skierował do ustalenia okoliczności zgłoszenia patrol prewencji. Kilkanaście minut trwało ustalenie skąd i kto dzwonił. Okazało się, że jest to dziecięcy żart, 10-letniej wychowanki jednego z ośrodków opiekuńczych. Tym razem skończyło się na rozmowie z policjantami w obecności wychowawcy.

Wywołanie niepotrzebnej czynności organów użyteczności publicznej fałszywą informacją może skutkować narażeniem się na odpowiedzialność określoną w art. 66 kodeksu wykroczeń, który przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych.

Nie nadużywajmy telefonów alarmowych. Służą one niesieniu pomocy potrzebującym. Każdy powinien je znać, ale korzystajmy z tej wiedzy tylko w przypadku zagrożenia.

źródło: KMP Tarnów

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

RochelleRochelle

0 0

real viagra without a doctor prescription 14:57, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone