Zamknij
REKLAMA

Z ministrem sportu o tarnowskim udziale w Igrzyskach Europejskich

15:42, 05.08.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

W Tarnowie gościł dzisiaj (5 sierpnia) Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej, zapoznając się z potrzebami inwestycyjnymi i modernizacyjnymi w związku z planowanymi w Małopolsce na lato 2023 roku Igrzyskami Europejskimi, których kilka dyscyplin rozegranych zostanie w naszym mieście. Ministrowi towarzyszyli zajmujący się igrzyskami przedstawiciele marszałka województwa, Witolda Kozłowskiego. W towarzystwie prezydenta Romana Ciepieli, wiceprezydent Agnieszki Kawy i miejskich urzędników zajmujących inwestycjami i infrastrukturą sportową Jacek Osuch odwiedził Arenę Jaskółka Tarnów, sąsiadujący z nią stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, teren z basenami, gdzie planowana jest budowa letniego parku wodnego oraz halę sportową PWSZ ze ścianką wspinaczkową. W ramach Igrzysk Europejskich w 2023 w Tarnowie rozegranych zostanie kilka dyscyplin, według obecnych planów będą to: plażowa piłka nożna, plażowa piłka ręczna, plażowa siatkówka, badminton i wspinaczka. Tereny kompleksów sportowych w Mościcach zamienią się na kilka tygodni w miasteczko olimpijskie, bo tam rozgrywana będzie większość dyscyplin – tylko zawody wspinaczkowe odbędą się w hali sportowej PWSZ.

Arena Jaskółka Tarnów jest praktycznie gotowa na przyjęcie badmintonistów, którzy tam rozegrają główne zawody, natomiast trenować będą w hali Miejskiego Domu Sportu. Stadion piłkarsko-lekkoatletyczny i teren obok areny, na którym obecnie znajdują się korty tenisowe, będzie miejsce rozgrywania dyscyplin plażowych. W tym celu stadion zostanie zmodernizowany, powstaną piaszczyste boiska do piłki nożnej, siatkowej i ręcznej oraz trybuna dla około1,5 tys. widzów plus na terenie kortów dwa boiska treningowe z tymczasowymi trybunami dla około 200 widzów każda. Na zmodernizowanym stadionie, który po igrzyskach wróci do swoich pierwotnych funkcji, zostanie tarnowianom nowa trybuna. Zapleczem dla sportowców biorących udział w dyscyplinach plażowych ma być planowany do budowy kompleks parku wodnego i zadaszone lodowisko na terenie obecnych basenów. Inwestycja ta zgłoszona została przez miasto do sfinansowania w ramach Polskiego Ładu, minister Jacek Osuch zadeklarował wsparcie tych starań. Ścianka wspinaczkowa w hali sportowej PWSZ wymaga drobnych zmian modernizacyjnych, które określić ma jeszcze w tym miesiącu, po wizycie w Tarnowie, przedstawiciel federacji wspinaczkowej ds. technicznych. W hali powstanie tymczasowa trybuna.

Prezydent Roman Ciepiela poinformował również ministra Osucha o planowanej przebudowie Stadionu Miejskiego, podkreślając, iż miasto zwróciło się do rządu o wsparcie pierwszego etapu tej inwestycji kwotą 12 mln zł, przeznaczając na ten etap ze swojego budżetu 37 mln zł.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%