Zamknij
REKLAMA

Otwarcie Fundacji Inkubator Przemysłu Przyszłości

17:05, 26.07.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o rosnącym znaczeniu Przemysłu 4.0 i zmianach, jakie wprowadza on w naszej gospodarce. Eksperci odpowiedzieli na pytania jak wygląda cyfryzacja przemysłu i jakie korzyści niesie. To wszystko podczas konferencji ,,Jaki inteligentne fabryki zmieniają przemysł w Polsce”. 

- Dzisiejsza konferencja pokazuje, że Przemysł 4.0 w Polsce, nie tyle raczkuje, nie tyle się pojawia, co już zaistniał w tej rzeczywistości polskich przedsiębiorców i tym bardziej trzeba jak najczęściej zwracać uwagę, że jesteśmy w trakcie tej wielkiej rewolucji i starać się, żeby ta rewolucja nas nie zaskakiwała. Żebyśmy umieli nią sterować, co przełoży się na jak najlepsze wykorzystania tej wielkiej siły przemysłu 4.0 - mówi Seweryn Partyński. 

Konferencja towarzyszyła rozpoczęciu działalności fundacji Inkubator Przemysłu Przyszłości. 

 - Chcemy się skupić właśnie na tym, żeby nieś ten ogień idei przemysłu 4.0 do przedsiębiorstw, które są wielkiej i średniej wielkości, ale też do tych mniejszych, którym wydaje się, że przemysł 4.0, czyli industrializacja, cyfryzacja, internet rzeczy nie jest dla nich, a właśnie wręcz przeciwnie. Tak naprawdę ta rewolucja jest dla każdego przedsiębiorcy, chcemy nie tylko im powiedzieć, że jesteśmy w okresie tej rewolucji, ale też chcemy stworzyć i dać im narzędzia po to by się w dobry sposób do tego przemysłu 4.0 tak jakby transponować, żeby się przekształcać - dodaje Seweryn Partyński. W spotkaniu wziął udział także wicepremier i Minister Rozwoju, Pracy i Technologi.   - Spotkamy się w miejscu, w którym ta przyszłość dzieje się na naszych oczach, bo tarnowska firma ELPLC produkuje najnowocześniejsze naprawdę unikalne w skali świata linie produkcyjne, czyli można już teraz w Polsce rozwijać przemysł na najwyższym światowym poziomie - mówi Jarosław Gowin. 

Podczas spotkania szef Porozumienia podkreślał, że robotyzacja, czy automatyzacja mogą być alternatywą dla problemu, jakim jest brak rąk do pracy.

   - Robotyzacja, automatyzacja w produkcji, w zastosowaniu takich rzeczy jak chmury internetowe, jak block chain, to jest przyszłość, od której nie uciekniemy, natomiast ważne jest żebyśmy w tej czwartej rewolucji przemysłowej wystartowali jak najszybciej, bo to jest pierwsza rewolucja, w której startujemy na równych zasadach jak cała reszta świata - mówi Jarosław Gowin. 

Dodajmy, że w trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zobaczyć na żywo, jak powstają amortyzatory na nowoczesnej linii produkcyjnej. Organizatorem konferencji była Platforma Przemysłu Przyszłości, oraz Inkubator Przemysłu Przyszłości. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%