Zamknij
REKLAMA

Abp Wiktor Skworc zrzekł się tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa

15:23, 23.07.2021 | Z.F
Skomentuj malopolska.pl
REKLAMA

Arcybiskup Wiktor Skworc zrezygnował z tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa. Pismo w tej sprawie wpłynęło do przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie. Jakub Kwaśny poinformował o tym fakcie za pomocą mediów społecznościowych. 

 

Przypomnijmy, że odebrania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa lub zrzeczenia się go przez abp. Wiktora Skworca domagały się środowiska lewicowe po tym jak wyszło na jaw, że kościelny hierarcha – w czasie, gdy pełnił funkcję biskupa tarnowskiego - mógł dopuścić się zaniedbań dotyczących zbadania sygnałów docierających do kurii o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez Stanisława P., jednego z kapłanów diecezji tarnowskiej.

Sprawą zainteresował się ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, który nagłośnił ją. Śledztwo wszczęła też tarnowska kuria, prokuratura i policja, a wreszcie Watykan. Po zakończeniu postępowania w Stolicy Apostolskiej abp. Wiktor Skworc zrezygnował z pełnionych funkcji w Episkopacie Polski, z własnych środków ma też przekazać pieniądze na wydatki związane ze sprawami wykorzystywania seksualnego. W dniu, w którym ukazał się ten komunikat abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki wystosował list do wiernych prosząc o wsparcie i modlitwę.

Wcześniej Rada Miejska w Tarnowie zdecydowała, że od dnia 22 lipca będzie możliwość dobrowolnego zrzeczenia się przez abp. Wiktora Skworca tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa. Skorzystał on z tej możliwości.

Więcej informacji: 

 

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%