Zamknij
REKLAMA

Janowice. Minister infrastruktury wizytował drogę łączącą gminy Pleśna i Zakliczyn z Tarnowem

14:29, 25.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Ta droga powiatowa biegnąca przez gminy Pleśna i Zakliczyn liczy sobie 18 kilometrów. Krętą trasę łączącą poszczególne miejscowości obu samorządów z Tarnowem udało się wyremontować dzięki wsparciu rządowych środków, pozyskanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w ubiegłym roku. Teraz inwestycję w miejscowości Janowice wizytował minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

- Ta inwestycja nie byłaby możliwa w takim zakresie gdyby nie wsparcie rządu, gdyby nie wsparcie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówił w Janowicach minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Remont drogi powiatowej łączącej miasto Tarnów z Zakliczynem kosztował prawie 6,8 miliona złotych, z czego na tę inwestycję powiat pozyskał 50 % wsparcia z rządu.

- Krwiobiegiem każdego państwa jest sieć dróg. Panie ministrze dla tych, co mieszkają tutaj, w Janowicach, Rzuchowej, w Lubince, Zakliczynie ta droga, którą dzisiaj tutaj uroczyście odbieramy jest dla nich najważniejsza. Bo oni codziennie po tej drodze jeżdżą kilkakrotnie, albo nawet i więcej – mówił starosta tarnowski Roman Łucarz.

- Droga, przy której stoimy to droga łącząca Zakliczyn z miastem Tarnowem, stolicą powiatu. Jest to droga alternatywna dla mieszkańców gminy Zakliczyn. Właśnie tą drogą przemieszczają się do Tarnowa omijając DW 975 i DK 94 – wyjaśniał burmistrz miasta i gminy Zakliczyn, Dawid Chrobak.

- Blisko 14 kilometrów tej drogi biegnie przez teren gminy Pleśna i pewnie nigdy by nie została ta droga poprawiona gdyby nie wsparcie rządu w tym zakresie – dodawał wójt gminy Pleśna, Józef Knapik.

Warto wspomnieć, że poprawiona została nie tylko mocno wyeksploatowana nawierzchnia drogi powiatowej. Na całej długości trasy wymalowano też pasy oddzielające pobocze od jezdni, które pozwolą na zwiększenie widoczności przebiegu drogi na krętych odcinkach. Powstały też oznakowane przejścia dla pieszych.

- To kolejna inwestycja, która służy nie tylko mieszkańcom tej miejscowości, okolicznych miejscowości, ale nam wszystkim, bo przecież po drogach jeździmy wszyscy – mówił wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- To jest bardzo wazne abyśmy mogli poruszać się po bezpiecznych drogach. Wiele wypadków w Polsce, skutkuje niestety dramatycznymi wydarzeniami, wiele osób traci życie na drogach, a jest to związane między innymi ze stanem dróg – dodawała posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

- To taka wizytówka tych wszystkich inwestycji, które już powstały i które w najbliższej przyszłości będą powstawać. A wszystko to dzięki sprawnym rządom Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki rządowi Zjednoczonej Prawicy – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

Dofinansowanie na remont tej trasy powiat tarnowski otrzymał w maju ubiegłego roku. Niewiele później rozpoczęto prace budowlane. Obecnie droga jest już wyremontowana na całej długości.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%