Zamknij

Wykorzystują dobrą pogodę i porządkują skarpy

09:55, 21.05.2021 | Z.F
Skomentuj UG Tarnów
REKLAMA

racownicy Urzędu Gminy Tarnów oraz gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, porządkują charakterystyczne miejsca na wzniesieniach. Pracę w terenie rozpoczęli na terenie skarpy w Koszycach Małych, w pobliżu ośrodka zdrowia. Znikają wysuszone rośliny i chwasty, a w ich miejsce pojawią się nowe krzewy. Tuż przy chodniku natomiast planowane są kolejne nasadzenia krzewów.

- Zamiast przy biurku, działamy na powietrzu. Jest radośnie, a w takiej atmosferze pracuje się lepiej. No i można się nawet opalić – żartuje Grzegorz zaangażowany w prace porządkowe w Koszycach Małych.

– Dzięki temu gmina pięknieje – dodaje radny Eugeniusz Wojtarowicz, koordynujący prace w terenie.

Po zimie porządkowane są wszystkie skarpy w gminie Tarnów, centra wsi, remontowane są również przystanki autobusowe czy place zabaw. Pracowników Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek można zauważyć zwłaszcza wzdłuż głównych dróg. W wielu miejscach pojawiają się nowe, różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, czy lawenda.

Centrum Kultury i Bibliotek przygotowuje się do sezonu plenerowego i planuje wydarzenia na terenie gminy Tarnów. Będą one możliwe w zależności od sytuacji epidemicznej.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%