Zamknij

Gmina Tarnów uczciła 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja!

16:14, 03.05.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA
Było złożenie wiązanek kwiatów, odśpiewanie hymnu państwowego oraz uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny – w ten sposób gmina Tarnów świętowała 3 maj. Przypomnijmy, że dokładnie 230 lat temu Polska – jako pierwsza w Europie i druga na świecie – uchwaliła konstytucję. Do dziś rocznica tego wydarzenia to jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju.

- Biorąc pod uwagę konstytucję 3 maja i te wydarzenia, które jutro mają się odbyć w sejmie RP, czyli głosowanie nad bardzo ważnym programem – dla nas, dla Polaków – planem odbudowy. Przypomnę 770 miliardów złotych, które odbuduje na nowo naszą gospodarkę, więc wierzę w mądrość naszych posłów i wierzę, że ta ustawa będzie w większości poparta – mówiła posłanka Anna Pieczarka.

Uroczystości w Woli Rzędzińskiej organizowane przez gminę Tarnów – podobnie ja w roku ubiegłym – ze względu pandemii miały nieco skromniejszy charakter. Jednak samorządowcy oraz mieszkańcy przybyli na nie by wspólnie świętować.

- Musimy pamiętać o naszych przodkach, którzy to jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie przygotowali ważny dokument, który nazywamy konstytucją. Jest to dokument, który formował, kształtował nowoczesne ustawodawstwo państwa – mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

- 230 lat od Konstytucji 3 maja, również w gminie Tarnów jak co roku było upamiętnione. Reprezentowałem z panią Krystyną Dudoń samorząd powiatu tarnowskiego. Cieszymy się, że gmina Tarnów kultywuje te tradycje – dodawał Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

- Cieszę się, że podczas obchodów związanych z 230. rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja mogłem reprezentować marszałka Witolda Kozłowskiego. Cieszę się, że pomimo obostrzeń mogliśmy wspólnie celebrować to święto – mówił Krystian Hytroś, kierownik delegatury UMWM w Tarnowie.

W uroczystości udział wzięli też mieszkańcy Woli Rzęzińskiej i gminy Tarnów. Każdy w ręce trzymał biało-czerwoną flagę.

Na zakończenie tegorocznych obchodów wybrzmiały patriotyczne utwory w wykonaniu orkiestry OSP w Woli Rzędzińskiej oraz Elizy Gąsiorowskiej - mieszkanki gminy Tarnów.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%