Zamknij

Patriotyczne, biało-czerwone flagi w przedszkolach gminy Tarnów

15:27, 29.04.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Biało-czerwone flagi, słodycze, odśpiewanie hymnu państwowego i garść informacji o symbolach narodowych – to wszystko czekało na przedszkolaków z gminy Tarnów tuż przed świętami majowymi. Władze gminy wraz z posłanką Anną Pieczarką oraz pracownikami każdego z przedszkoli zadbały o to, by od najmłodszych lat w dzieciach zaszczepiać miłość do Ojczyzny. 

- Musimy już od najmłodszych lat wśród naszych dzieci, młodzieży szerzyć tę ideę narodowych świąt, przede wszystkim naszych barw narodowych, symboli narodowych, żeby już od przedszkola dzieci mogły cieszyć się, ale przede wszystkim być dumne z tego, że są narodem polskim, Polakami – mówił wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

- Odwiedziny te są spowodowane świętem, które już niedługo. Mówię o 2 maja, o Święcie Flagi, ale też święcie 3 maja – święcie Konstytucji. Bardzo cieszę się, że mogliśmy przyjechać i chociaż w ten sposób na ręce dyrektorów przy mniejszym udziale przedszkolaków, przekazać piękne barwy – barwy biało-czerwone, naszą piękną flagę Polski, ale też święto 3 maja – święto Konstytucji. Bardzo cieszę się, że mogliśmy przyjechać i chociaż w ten sposób przekazać upominki – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

Z naszą kamerą odwiedziliśmy przedszkole w Błoniu, w którym wizyta władz gminy została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mimo to przedszkolaki z niecierpliwością czekały na odwiedziny przedstawicieli samorządu.

- Dzieci bardzo czekały na tę wizytę. Bardzo się cieszymy, że pomimo tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, doszło do odwiedzin władz gminy Tarnów oraz pani poseł – mówiła Barbara Kałdan-Molczyk, dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Błoniu.

Dodajmy, że takie spotkania władz z najmłodszymi w gminie Tarnów to już tradycja. Do tej pory organizowane były pogadanki i lekcje patriotyczne, które prowadził wójt Grzegorz Kozioł.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%