Zamknij

Będą remonty dróg w gminie Tarnów

14:56, 28.04.2021 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Tarnów zapowiada remonty dróg. Trzy inwestycje zostaną wykonane dzięki środkom, które samorząd otrzymał w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Tarnów otrzymała środki w wysokości prawie 1,5 miliona złotych na nowe zadania i 200 tysięcy złotych na kontynuację inwestycji wieloletnich. 

- Jedna droga jest to kontynuacja z lat poprzednich. Jest to droga w miejscowości Wola Rzędzińska, tzw. droga "Krzyska". Nowe odcinki dróg to ul. Skotnik i część ul. Zielnej w Zbylitowskiej Górze oraz droga w Jodłówce-Wałkach – mówił wójt gminy Tarnów.

W przypadku tych trzech inwestycji stopień rządowego dofinansowania wynosi od 60 do 70 %. Wójt gminy Tarnów zapowiada, że remonty ruszą lada dzień.

- Prace ruszą w zasadzie lada moment, ponieważ mając deklarację środków finansowych będziemy mogli ogłaszać już przetarg, więc na pewno będą one wykonane w trybie szybkim, ekspresowym tzn. jednorocznym. Zakres to jest nowa nakładka asfaltowa poszerzenie i utwardzenie poboczy – wyjaśniał wójt Grzegorz Kozioł.

Dodajmy, że remonty dróg mają poprawić komfort podróżowania mieszkańców gminy Tarnów oraz podróżnych korzystających z lokalnych tras. Środki na tego typu inwestycji otrzymały też inne samorządy z terenu powiatu tarnowskiego.

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%