Zamknij

Sąd uznał za bezzasadne zatrzymanie właściciela klubu, który otworzył lokal mimo obostrzeń

14:44, 28.04.2021 | Z.F
Skomentuj TVN24/x-news
REKLAMA

Rybnik (woj. śląskie). Sąd w Rybniku uznał za bezzasadne zatrzymanie właściciela klubu Face2Face, który otworzył swój lokal mimo obowiązującego zakazu. Do zatrzymania doszło w budynku komendy policji w Rybniku na początku lutego. Właściciel klubu dostarczył tam nagranie wideo - mające dokumentować bezprawną jego zdaniem interwencję policjantów w otwartym klubie.

- Sąd stwierdził, że zatrzymanie, które miało miejsce w tym dniu, miało charakter demonstracyjny, i stwierdził również, że doszło do braku równowagi w traktowaniu przedsiębiorców i innych osób, wychodzących przede wszystkim na ulice, demonstrujących. W związku z tym orzeczeniem pan Marcin Koza będzie domagał się odszkodowania od Skarbu Państwa – wyjaśniła pełnomocniczka Marcina Kozy, Anna Radajewska.

- Kolejne sprawy nasze to właśnie to - powrót do działania, powrót do pracy, powrót do tego, co daje nam konstytucja, a co zabrały bezprawne rozkazy i rozporządzenia, które - jak dobrze wiemy - są nielegalne – wyjaśnił właściciel klubu Face2Face w Rybniku.

źródło: TVN24/x-news

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%