Zamknij

Nowe jednoślady w tarnowskim MORD-zie

10:44, 07.07.2020 | Z.F
Skomentuj
REKLAMA

W związku z rosnącym zainteresowaniem egzaminami na kategorie motocyklowe, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wymienił część jednośladów.

– Chcemy, by zdający mieli do dyspozycji sprzęt nowoczesny i w pełni bezpieczny – mówi dyrektor Paweł Gurgul.

 

Honda CG 125, która służyła egzaminowanym od 2005 roku, przeszła na zasłużony odpoczynek. Podczas egzaminów na kategorię A1 zastąpił ją motocykl honda CB 125F.

- To bezpieczny motocykl, posiadający nowoczesne systemy wspomagające hamowanie – podkreśla dyrektor Gurgul.

Osoby ubiegające się o prawo jazdy kategorii A2 także będą wykonywały jazdy sprawdzające umiejętności kierowania jednośladem przy użyciu nowego pojazdu – motocykla Kawasaki Z 400. Zastąpił on starszy model tej samej marki. Od poprzednika jest około 30 kg lżejszy, jest też od niego mniejszy, co ułatwi wykonywanie zadań egzaminacyjnych

Najmłodsi kandydaci, zdający na kategorię AM, mogą korzystać z dwóch motorowerów marki Romet: nowego Pony i 7-letniego Ogara.

Do dyspozycji zdających, starających się o najbardziej popularną kategorię motocyklową – A, są dwa motocykle: Kawasaki Z650 i Kawasaki ER6n, które sprawdziły się do tej pory.

- Obserwujemy rosnące zainteresowanie egzaminami na kategorie motocyklowe – ocenia dyr. Paweł Gurgul. – Są osoby, które jesienią zdały egzaminy teoretyczne, a teraz odbywają sprawdziany praktyczne.

W ubiegłym roku tylko na kategorię A w tarnowskim MORD przeprowadzono 705 egzaminów teoretycznych i 1012 praktycznych. Jest to wzrost o ponad 30 procent w stosunku do roku poprzedniego.

FOT.

Dyrektor Paweł Gurgul prezentuje nowe jednoślady tarnowskiego MORD-u: Kawasaki Z 400, Honda CB 125F i Romet Pony

(Z.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz