Zamknij

REKLAMA
11:52, 14.12.2018
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali 26-letniego tarnowianina, który napadł i okradł sąsiada. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w mieszkaniu ofiary podczas spotkania towarzyskiego. Niestety jak to przy alkoholu bywa, niewinna sprzeczka zakończyła się agresją wymierzoną w gospodarza. 57-latek zebrał razy, a sprawca opuszczając jego lokum, zabrał mu dodatkowo gotówkę z portfela, telefon komórkowy oraz radio. Dopiero po dwóch dniach pokrzywdzony zdecydował się zgłosić sprawę policji. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi zatrzymali napastnika. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli skradziony radioodbiornik. Mężczyzna został doprowadzony wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut, za który grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
1
11:37, 14.12.2018
Właśnie w takich miejscach złodzieje najczęściej typują swoją ofiarę. Kieszonkowcy wykorzystują bowiem tłok, który niejednokrotnie sami tworzą. Wykorzystują naszą nieuwagę, przedświąteczny pośpiech, roztargnienie i zaangażowanie w robienie zakupów. Swoją ofiarę obserwują wcześniej, patrząc ile wydaje i gdzie chowa pieniądze. By ustrzec się przez działaniem kieszonkowców, z całą pewnością nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja zewnętrzną kieszeń kurtki czy tylną kieszeń spodni, jak również przechowywać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby chowania pieniędzy, nie są dla kieszonkowca żadnym utrudnieniem. Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla złodzieja część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko siebie by mieć ją stale pod kontrolą. Policjanci apelują również, aby panie trzymały torebkę pod pachą, co uniemożliwi złodziejowi wyrwanie lub odcięcie jej paska. Pamiętajmy, że wybierając gotówkę z bankomatu powinniśmy zasłonić drugą ręką kod pin. Jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę, warto by towarzyszył nam ktoś zaufany. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty. Źródło: KWP Kraków
15:48, 13.12.2018
Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" 30 grudnia 2018 r., otrzyma Platynową Płytę za album "Christmas Time". Oficjalne wręczenie tego wyróżnienia odbędzie się podczas Koncertu Noworocznego w Centrum Sztuki Mościce. Jest to spektakularny sukces, gdyż status Platynowej Płyty w muzyce poważnej to ewenement. W roku 2018 wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video, otrzymał jeszcze tylko jeden album, z muzyką Hansa Zimmera - kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Grammy. Koncert Noworoczny będzie się składał z dwóch części. W pierwszej usłyszą Państwo repertuar z nagrodzonej płyty. Będą to różnorodne kompozycje związane z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostaną zaprezentowane najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza. Wraz z chórem wystąpi Kwartet Smyczkowy "Apotheosis" i "Krakowski Kwintet Blaszany". Na drugą część koncertu złożą się walce i polki dynastii Straussów, które chór zaprezentuje przy akompaniamencie fortepianowym Łukasza Farcinkiewicza - kompozytora i pianisty. Z uwagi na charakter koncertu obowiązują stroje wieczorowe, a w przerwie wszyscy słuchacze zostaną zaproszeni na lampkę szampana, by wznieść toast za pomyślność w nadchodzącym, Nowym Roku. Bilety są do nabycia on-line i w kasie Centrum Sztuki Mościce.
08:37, 13.12.2018
Przytomność świadka i jego właściwa reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze. Wyeliminujmy z dróg nietrzeźwych i nie dopuszczajmy, aby za kierownicę wsiadały osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. We wtorek wieczorem (11 grudnia) do dyżurnego tarnowskiej komendy zadzwoniła postronna osoba i poinformował, że drogą 1357 w kierunku Ryglic jedzie kierowca, który najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który w Skrzyszowie zatrzymał do kontroli kierującego fabią. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna, 52-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, w wydychanym powietrzu ma blisko 2,5 promila alkoholu. Jak oświadczył policjantom, przejechał już blisko 20 kilometrów jadąc od Żabna do miejsca zamieszkania w gminie Tuchów. Policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy. Kierowca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, zatrzymany usłyszał zarzut określony w art. 178A par. 1 kodeksu karnego. Za prowadzenie pojazdu w takim stanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Co roku na drogach dochodzi do wypadków z udziałem nietrzeźwych jej użytkowników. Zapobieganie tym niebezpiecznym zdarzeniom należy do nas wszystkich. Wyeliminujmy z dróg nietrzeźwych i nie dopuszczajmy, aby za kierownicę wsiadały osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.”
12:26, 12.12.2018
Prosimy - uważajcie z kim rozmawiacie i komu przekazujecie pieniądze.
08:49, 12.12.2018
Zbliża się jeden z trudniejszych okresów roku. Zabiegani w poszukiwaniu najpilniejszych produktów spożywczych, przygotowujący się duchowo do wigilijnej wieczerzy, często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, narażając siebie lub najbliższych na utratę zdrowia, a nawet życia.
1
19:49, 11.12.2018
Czasem wydaje nam się, że wykonując rutynowe czynności służbowe nic nas nie zaskoczy. Dobrze wiemy jak profesjonalnie wykonywać swoje zadania i zawsze z tyłu głowy mamy myśl, że pracujemy z przestępcami. Musimy być czujni, gdyż zagrożenie z ich strony towarzyszy nam na co dzień. Są jednak sytuacje, w których niebezpieczeństwo nadchodzi zupełnie z innej strony, niż się spodziewamy. Tak było w przypadku sierżanta Daniela Bączka, który w piątek ochronił zdrowie, a być może nawet życie lekarza cywilnej Służby Zdrowia
15:33, 11.12.2018
Przypominamy, że od 01.08.2018 roku każdy, kto chce wstąpić do Policji, wymagane dokumenty może złożyć osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Osoba, która chce wstąpić do Policji wypełnia odpowiednie dokumenty i osobiście może je złożyć od 1.08.2018 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Dyżur pracownika komórki kadrowej został wyznaczony w każdy wtorek w godzinach 11.00-14.00. Niezbędne informacje można uzyskać pod numerem telefonu 14 628 1230. W Tarnowie zostaną zweryfikowane przedłożone dokumenty i przekazane następnie do komórki zajmującej się doborem do Policji w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie bez konieczności każdorazowej wizyty w stolicy Małopolski. Szczegółowy regulamin testów oraz całego procesu rekrutacji do policji można znaleźć na naszej stronie pod tym linkiem: - kliknij tutaj. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji
1
15:29, 11.12.2018
Dzisiejszy wypadek na przejściu dla pieszych w Tarnowie, to już kolejne takie zdarzenie w tym newralgicznym miejscu jezdni. Dlatego tarnowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych.
12:10, 11.12.2018
Spore konsekwencje spotkały zatrzymanego w Tarnowie obywatela Ukrainy. W związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu poniósł konsekwencje karne jak również negatywne konsekwencje pobytowe. W niedzielę w nocy patrol Policji zatrzymał na jednej z tarnowskich ulic osobową mazdę. Okazało się, że kierujący nią 32 letni obywatel Ukrainy znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało stężenie 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze zaproponowanej przez Prokuratora Rejonowego w Tarnowie. Cudzoziemiec otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 1600 zł kary grzywny. Będzie musiał również wpłacić 5000 zł na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. To jednak nie koniec konsekwencji jakie poniósł obywatel Ukrainy. W związku z tym, iż jego dalszy pobyt na terenie Polski mógłby zagrażać bezpieczeństwu publicznemu został zatrzymany przez Straż Graniczną. Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał wobec cudzoziemca decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski oraz 5 letni zakaz ponownego wjazdu na teren wszystkich krajów strefy Schengen. Mężczyzna został doprowadzony pod konwojem do granicy z Ukrainą. Będzie również musiał ponieść wszystkie koszty związane z deportacją.
10:19, 11.12.2018
W sobotni wieczór policjanci z komisariatu w Wojniczu interweniowali w domu mieszkanki miasteczka. Dzwoniąca na numer alarmowy kobieta wzywała pomocy twierdząc, że krwawi, bo została pobita przez osobę obecną w jej domu. Mówiła przy tym mało składnie, a w pewnym momencie wógóle rozłączyła się. Dyżurny oddzwaniał na wyświetlający się numer, jednak bez skutku – nikt nie odebrał. Aby jak najszybciej dotrzeć do potrzebującej, na miejsce wysłany został, znajdujący się w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety patrol. Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że do żadnego pobicia nie doszło, kobieta nie ma obrażeń świadczących o użyciu wobec niej przemocy, a w domu oprócz męża, który co dopiero wrócił z zakupów, nie było nikogo. Za to zachowanie 43-latki nie pozostawiało złudzeń, co do tego, w jakim stanie się ona znajduje. Policjanci przebadali panią na alcosensorze i zaniemówili. Urządzenie przekroczyło przewidzianą skalę pomiaru, wskazując bagatela … ponad 4 promile alkoholu. Z uwagi na zatrucie alkoholowe, realnie zagrażające życiu, mundurowi wezwali służby ratunkowe, które zdecydowały o przewiezieniu 43-latki do szpitala. To jeszcze nie koniec historii. Kiedy kobieta “dojdzie do siebie”, będzie musiała wziąć odpowiedzialność za fałszywe zawiadomienie służb. Policjanci zdecydowali bowiem, o skierowaniu wniosku o jej ukaranie do sądu.
08:26, 10.12.2018
Mimo, że do nocy sylwestrowej pozostało jeszcze trochę czasu, jeden z mieszkańców Tarnowa zaczął już do niej przygotowania. Aby tradycji stało się zadość, postanowił zaopatrzyć się w butelkę szampana. Kłopot jednak w tym, że nie miał najmniejszego zamiaru płacić za alkohol. Udał się więc do sklepu samoobsługowego, skąd pod pazuchą wyniósł szampana i dodatkowo butelkę wódki. Plany na sylwestra pokrzyżowała mu jednak czujna ochrona, która ujęła złodziejaszka, kiedy tylko przekroczył linię kas. W sklepie pojawili się wezwani na miejsce dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Odebrany 44-latkowi alkohol powrócił na sklepowe półki, a on sam dostał mandat. Po zakończonej interwencji policjanci, odjechali. Nim jednak zdążyli oddalić się na dobre, dostali od dyżurnego informację o kradzieży, do której doszło w tym samym sklepie. Zawrócili więc, zupełnie nie spodziewając się, że zastaną tam ...ukaranego co dopiero mężczyznę. Jak myślicie co ukradł tym razem? 44-latek powtórzył swój “wyczyn”, wynosząc ze sklepu ...szampana i butelkę wódki. Tym razem na mandacie się nie skończyło. Dzielnicowi poinformowali go, że sprawa kradzieży, z wnioskiem o jego ukaranie trafi w najbliższym czasie do sądu w Tarnowie.
10:09, 07.12.2018
24 grudnia Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego będzie nieczynny. Klienci będą mogli załatwić jednak wszelkie sprawy w sobotę, 15 grudnia – tego dnia urząd będzie czynny od 8.00 do 16.00.
10:02, 07.12.2018
Europosłanka Grupy EPL Róża Thun jest sprawozdawczynią Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) w zakresie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie bezpieczeństwa pojazdów i ochrony uczestników ruchu drogowego. Przygotowany przez nią projekt zakłada spore zmiany w wyposażeniu aut. Wszystko podporządkowane jest bezpieczeństwu.
1
08:44, 07.12.2018
Złamana latarnia i uszkodzona Skoda - to efekt środowej kolizji w samym centrum Tarnowa. Nad ranem, jadąca ul. Krakowską w stronę rynku kobieta, uderzyła w latarnię tak mocno, że położyła ją na chodniku, a sama zatrzymała się dopiero po przewróceniu auta na prawy bok. Pozycja w której znalazł się pojazd, uniemożliwił kierującej wyjście na zewnątrz. Dopiero pomoc osób sprawiła, że mogła go opuścić. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, która na szczęście, z uwagi na brak poważnych obrażeń, nie musiała interweniować. Interweniować za to musieli policjanci i pracownicy pogotowia elektrycznego. Pierwsi zajęli się wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia, drudzy - zdemontowaniem powalonej latarni
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone