Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:49, 14.04.2021
Od czwartku 15 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy autobusów nr 2, 3 oraz 12. Jest to przede wszystkim odpowiedź na prośby pasażerów, dla których dotychczasowe godziny odjazdów stanowiły problem w dojazdach do miejsc pracy. Zmiany mają to naprawić. Zmiana kursowania autobusów linii numer 2 jest podobna.
11:50, 14.04.2021
Wczoraj rano, po nocy spędzonej w lesie, przy zabezpieczaniu miejsca znalezienia powojennego pocisku artyleryjskiego w Swoszowej, sierżant sztabowy Artur Turaj z komisariatu w Tuchowie wracał do swojej jednostki. Około ósmej przejeżdżał drogą prowadzącą do miejscowości Joniny, gdy kątem oka zobaczył coś w przydrożnym rowie, po lewej stronie jezdni. Postanowił zawrócić i sprawdzić co mignęło mu przed oczami, i wiedzcie co - była to z pewnością najlepsza decyzja jaką sierżant Turaj podjął tego dnia. Okazało się bowiem, że w rowie jest ...człowiek. Mężczyzna w średnim wieku, w zakrwawionych ubraniach leżał twarzą do ziemi. Obok niego widoczne były ślady krwi, a kilka metrów dalej leżał rower. Policjant natychmiast rzucił się na pomoc pokrzywdzonemu, na czole którego zauważył głęboką, krwawiącą ranę i opuchnięte okolice oka. Wyciągnął mocno wyziębionego 44-latka z rowu, udzielił pomocy, wezwał pogotowie ratunkowe i z rannym oczekiwał na jego przyjazd. W międzyczasie dowiedział się od osłabionego mężczyzny, że ten doznał urazu, po upadku który podczas prowadzenia roweru. 44-latek został zabrany na szpitalny oddział ratunkowy w Tarnowie. Na wyjaśnienie do czego doszło na drodze przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejsze, żeby pan wrócił do zdrowia, czego mu serdecznie życzymy❗️
15:01, 13.04.2021
Przy osiedlu Jasna w Tarnowie stanęło kolejne, czerwone serce, które czeka, by mieszkańcy wypełnili je po brzegi. Zbiórki nakrętek są coraz bardziej popularne a wpływa na to aspekt ekologiczny i chęć pomocy potrzebującym. Serce z Jasnej stanęło po to, by zebrać fundusze na Kacpra Harańczyka, który cierpi na rzadką chorobę naczyń mózgowych.
19:02, 12.04.2021
W poniedziałek na wideokonferencji wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker oraz pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski przedstawili szczegóły rozwiązań ujętych w projekcie nowelizacji ustawy o dowodach osobistych, która dostosowuje przepisy do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE.
14:16, 12.04.2021
W odpowiedzi na plakaty, które z antyaborcyjnym przesłaniem pojawiły się w całej Polsce Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Grupa Stonewall i Kultura Równości prowadzą zbiórki na banery z napisem "Kochajcie mnie, Mamo i Tato". Według organizatorów takie plakaty będą niosły wsparcie dla osób, które nie otrzymują zrozumienia dla swojej seksualności od najbliższego otoczenia. Zbiórkę w Tarnowie koordynują przedstawiciele Młodej Lewicy.
13:47, 11.04.2021
W związku z trwająca pandemią w kraju obowiązuje zakaz spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób.
22:34, 10.04.2021
Kiedy samochód z trumną Krzysztofa Krawczyka wjeżdżał do położonej w podłódzkich lasach miejscowości Grotniki gdzie mieszkał artysta, ci jego sąsiedzi, którzy nie poszli na cmentarz wyszli przed domy, aby chociaż w ten sposób pożegnać wokalistę.
09:26, 10.04.2021
Jak informowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska pierwszym punktem państwowych uroczystości - o godz. 8 - będzie msza święta w kościele seminaryjnym, po której delegacje złożą wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
19:01, 08.04.2021
Remont Stadionu Miejskiego, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 9 czy Stworzenie Centrum Usług Wspólnych to projekty, na które miasto Tarnów starało się pozyskać środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Po ogłoszeniu beneficjentów programu sieć obiegły grafiki z wizerunkiem premiera Morawieckiego i napisem: "Z III Funduszu Inwestycji Lokalnych MIASTO TARNÓW dostało 0 zł". Zdaniem Jakuba Kwaśnego pieniądze zostały rozdzielone według klucza partyjnego.
10:01, 08.04.2021
Szef MEiN pytany był w czwartek w Polskim Radio 24 o to czy do końca roku szkolnego 2020/2020 uczniowie będą uczyć się zdalnie, czy dokończą go już stacjonarnie w szkołach. Odniósł się też do stwierdzenia, że polscy uczniowie należą do czołówki tych w Europie, którzy najdłużej - bo 35 tygodni - uczą się w domu.
18:07, 07.04.2021
Tarnowscy policjanci po raz kolejny sprawdzali świątynie. W kilku przypadkach znacznie przekroczono dozwolony limit osób. Kontrole odbyły się w czasie minionych świąt.
14:24, 07.04.2021
Minister zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy rekomenduje powrót dzieci do szkół w kwietniu w kontekście wypowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który mówił o możliwym odmrożeniu edukacji właśnie w kwietniu.
14:24, 07.04.2021
Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej, że w najbliższym czasie, po świątecznych wyjazdach Polaków, trzeba dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej.
14:58, 06.04.2021
W maju planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Wtedy do użytku oddany zostanie nowo wybudowany odcinek drogi od strony północnej, a pracę przeniosą się na starą jezdnię. Na chwilę obecną wykonywane są prace w rejonie dawnego hotelu pielęgniarek przy szpitalu.
12:25, 06.04.2021
Dział Prasowy PK podał, że akt oskarżenia skierowany przez WSW PK dotyczy czterech osób. Prokuratora Andrzeja Z., który miał przyjmować korzyści majątkowe oraz Joanny P.-J. i Adama J., którzy korupcyjne propozycje prokuratorowi składali. Oskarżony został także Michał T., kierowca, który miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek.
REKLAMA