Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
15:39, 12.02.2019
Pieszy potrącony dwa razy.
17:02, 10.02.2019
W sobotnie przedpołudnie na MOŚCIE ZAKOCHANYCH w TARNOWIE nad potokiem Wątok pojawili się Tarnowianie i laureaci konkursu radiowego “ROMANTYCZNE KOLACJE DLA ZAKOCHANYCH W TARNOWIE”. Trzy słowa opisujące ukochaną osobę stały się przepustką dla 11 par do wygrania zaproszenia na romantyczną kolację we dwoje w najlepszych tarnowskich restauracjach. W 12 edycji konkursu radiowego na romantyczne kolacje zaprosiy Tarnowian Restauracja Tatrzańska, Restauracja “u Młynarzy”, Restauracja Cristal Park w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej, Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA, Restauracja Bombay Music oraz Restauracja i Hotel Willa Krzyska. Wszyscy, którzy w sobotę o godzinie 11-tej pojawili się na Moście Zakochanych, otrzymali od organizatorów upominki z okazji nadchodzącego dnia Świętego Walentego ufundowane przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa. Zapraszamy do 13-tej edycji konkursu w lutym 2020 roku!
3
16:54, 10.02.2019
,,Mini World Cup - 2019" pod tych hasłem w sali gimnastycznej PSP Wola Dębińska odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego. Organizatorem Turnieju był UKS ,,ATLAS" Wola Dębińska i Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej oraz Urząd Gminy Dębno. Na starcie turnieju stanęło 5 tzw. „dzikich drużyn”: Anglia, Hiszpania, Włochy, Brazylia, Argentyna. W wyniku rywalizacji sportowej I-miejsce zajęła drużyna Anglii w składnie: Antoś Kukuś, Hubert Hebda, Kacper Kos, Michał Maziarz. Nagrody w postaci: pucharu za I miejsce dla drużyny oraz indywidualnie: medali, statuetek szklanych, dyplomów, piłek do piłki nożnej Adidas Telstar oraz słodyczy wręczył Wójt Gminy Dębno -Wiesław Kozłowski i Dyrektor PSP Wola Dębińska - Agata Jankowska. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dębno- Wiesława Kozłowskiego i sponsorów. Końcowa klasyfikacja turnieju: 1.Anglia 2.Hiszpania 3.Brazylia 4.Argentyna 5.Włochy
20:12, 09.02.2019
Samorząd Województwa Małopolskiego jest zdeterminowany i będzie podejmował konkretne działania, aby jak najszybciej wybudowana została droga łącząca węzeł autostradowy w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Taka jest główna konkluzja ze spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Członkowie Zarządu WM Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech. Obecni byli samorządowcy z miast i gmin zainteresowanych tą inwestycją – Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz, Zastępca Burmistrza Radłowa Wiesław Armatys, parlamentarzyści z Ziemi Tarnowskiej – Senator Kazimierz Wiatr, Posłowie Anna Czech, Włodzimierz Bernacki i Wiesław Krajewski, a Grupę Azoty reprezentował Członek Zarządu Artur Kopeć. Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc, przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach trwają od kilku lat. W ubiegłym roku ogłoszony został przetarg na wykonanie tej inwestycji na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Wpłynęło 6 ofert. Najtańsza opiewała na kwotę 206 mln zł, najdroższa na 254 mln zł. Tak dużych pieniędzy nie było zabezpieczonych na to zadanie w budżecie województwa. Poprzedni Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął informację o wysokości złożonych ofert, ale nie podjął żadnej decyzji. Nowy zarząd od razu poważnie podszedł do tematu. Podjął działania, aby ta inwestycja powstała. - Nie ma sensu się przekonywać, że ten łącznik jest potrzebny dla regionu tarnowskiego. Trzeba działać w tym kierunku, aby zapewnione były środki finansowe i możliwe było zrealizowanie tej inwestycji – mówił Wicemarszałek Łukasz Smółka. – Nasza determinacja już duża. Proponujemy konkretne rozwiązania. Łącznik z mostem nad Dunajcem na pewno powstanie jeszcze w obecnej perspektywie unijnej. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Marta Maj poinformowała, że po wprowadzeniu zmian co do sposobu realizacji inwestycji ponowny przetarg ogłoszony najwcześniej jak będzie można, a budowa potrwa do drugiej połowy 2023 roku. Wicemarszałek Łukasz Smółka zaproponował włączenie się w ten temat innych samorządów zainteresowanych szybkim powstaniem łącznika i stworzenie tzw. konsorcjum samorządowego. Samorządowcy mają czas na określenie się w czym konkretnie mogliby pomóc do 22 lutego. Wówczas do Tarnowa ponownie przyjadą przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego.
14:35, 07.02.2019
Chwile grozy przeżyła we wtorek matka pięcioletniego chłopca. Dziecko, przebywające pod opieką starszego brata, zaginęło i zdenerwowana kobieta poprosiła o pomoc policjantów. We wtorek kierowca miejskiego autobusu powiadomił tarnowską policję o 5-letnim chłopczyku, który znajduje się w pojeździe pozbawiony opieki. Chwilę później dyżurny odebrał kolejny telefon – tym razem od zdenerwowanej mieszkanki miasta, która prosiła o pomoc w odnalezieniu synka, gdyż jej nastoletni syn wrócił do domu bez młodszego braciszka. Policjant natychmiast powiązał oba zgłoszenia i wysłał patrol, aby potwierdzić przypuszczenia. Na przystanku u zbiegu ulic Krakowskiej z Braci Żmudów w Tarnowie stał już autobus, w którym na mundurowych oczekiwał kierowca w towarzystwie rezolutnego 5-latka. Policjanci zaopiekowali się maluchem i ustalili, że tego dnia, zajmująca się kilkumiesięcznym dzieckiem mama chłopca, nie mogąc opuścić domu, poprosiła starszego syna o odebranie brata z przedszkola. Chłopcy wsiedli razem do autobusu, ale na przystanku w pobliżu domu wysiadł tylko starszy z nich. Kiedy 14-latek wrócił sam do domu i uświadomił sobie co się stało, nie mógł opanować zdenerwowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 5-latek w towarzystwie opiekunów w mundurach czuł się doskonale, przekonywał, że bardzo lubi policjantów i chce być tacy jak oni. Do momentu przekazania go mamie, przez cały czas ochoczo z nimi konwersował. Policjanci zwrócili uwagę kobiecie, która zobowiązała się do osobistego odbierania młodszego synka z przedszkola.”
11:56, 05.02.2019
„Kryminalni” tarnowskiej komendy odzyskali skradzione przedmioty. Z „pomocą” przyszła elektronika i zainstalowana w telefonie aplikacja „Znajdź mój telefon”. W piątek 1 lutego na terenie hali sportowej MOSiR w Tuchowie doszło do kradzieży kilku telefonów i portfeli. Poszkodowanymi byli mężczyźni, którzy w czasie, gdy złodziej buszował po szatni, rozgrywali mecz piłki nożnej na hali sportowej. Po zakończonym treningu zauważyli brak telefonów i innych wartościowych przedmiotów, które zniknęły z plecaków czy kieszeni kurtek. Jeden z poszkodowanych zareagował błyskawicznie - udał się do domu po drugi telefon, na którym miał zainstalowaną aplikację „Znajdź mój telefon”. W tym samym czasie pozostali mężczyźni zawiadomili policję. Funkcjonariusze i poszkodowany z drugim telefonem jednocześnie przybyli na teren MOSiR-u. Po krótkiej rozmowie wspólnie udali się w pościg radiowozem. Jego kierunek wyznaczała czerwona kropka na mapie, która co 25 sekund pokazywała aktualną pozycję skradzionego Iphone XS MAX 128GB. Wszystko wskazywało na to, że sprawca jedzie busem w kierunku Tarnowa. Z tego względu policjanci obserwowali przystanek przy fontannach na ulicy Krakowskiej. Wysiadł tam tylko jeden mężczyzna z plecakiem, który z wyglądu przypominał mężczyznę widzianego na hali sportowej w Tuchowie. Wówczas policjanci podjęli decyzję o jego dalszej obserwacji, a chwilę później o legitymowaniu. W tym czasie pokrzywdzony uruchomił sygnał dźwiękowy aplikacji „Znajdź mój telefon”. W plecaku sprawdzanej osoby uruchomił się sygnał dźwiękowy zainstalowanej aplikacji. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 48-letni tarnowianin przebywający aktualnie na przepustce z zakładu karnego. W plecaku mężczyzny znajdowały się wszystkie skradzione z hali sportowej przedmioty. Siedmiu poszkodowanych wyceniło straty na kwotę ponad 10 tys. złotych, na którą składy się telefony komórkowe, gotówka, karty płatnicze oraz portfele. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut kradzieży określony w art. 278 kk i po przesłuchaniu ponownie trafił za kraty Zakładu Karnego w Tarnowie. Musi się liczyć z dodatkową karą pozbawienia wolności, która zostanie mu doliczona do aktualnego wyroku. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Tuchowie.”
17:57, 04.02.2019
Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak uhonorowani zostali medalami „Pro Patria”, cywilnym odznaczeniem za zasługi w kultywowaniu tradycji niepodległościowych. Uroczystość odbyła się 1 lutego br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
09:16, 01.02.2019
Funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie przeprowadzili dwie kontrole legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom.
10:24, 30.01.2019
Co można zrobić robić w nocy? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być oczywista. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego zamiast spać w najlepsze, tylko jednej nocy zdołał popełnić aż sześć przestępstw.
12:39, 29.01.2019
Samorząd Gminy Tarnów stał się właścicielem także trzyhektarowej działki przy drodze krajowej w Zgłobicach, na której wcześniej było m.in. boisko piłkarskie. To kolejna nieruchomość – po działce ze Szkołą Podstawową oraz Ośrodkiem Zdrowia – odkupiona od spadkobierców rodziny Marszałkowiczów. Pertraktacje w sprawie zakupu terenów publicznych, znajdujących się na objętym reprywatyzacją dawnym majątku Marszałkowiczów w Zgłobicach, przyniosły pozytywny finał. Gmina nabywa kolejne nieruchomości za cenę zbliżoną do wyceny swojego rzeczoznawcy. Najpierw sfinalizowano zakup działek ze Szkołą Podstawową i Ośrodkiem Zdrowia o łącznej powierzchni około hektara. Teraz sporządzony i podpisany został akt notarialny dający samorządowi prawo własności do 3 hektarów przy drodze krajowej, gdzie przez lata było m.in. boisko piłkarskie. To jednak nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Zgłobic. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł uzgodnił z Anną Kobryń, pełnomocnikiem spadkobierców rodziny Marszałkowiczów, warunki nabicia również 47 arów w centrum Zgłobic z parkingiem koło Kościoła oraz działkami przyległymi do niego oraz do Ośrodka Zdrowia. Przygotowana zostanie uchwała na najbliższą sesję Rady Gminy Tarnów. Wójt poprosi radnych o akceptację ustnego porozumienia i przegłosowanie tej uchwały. Działki ze szkołą i placówką świadczącą usługi medyczne użytkowane będą tak jak dotychczas. Otwarta pozostaje natomiast sprawa zagospodarowania trzech hektarów w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i DK nr 4. - Zwracam się z gorącą prośbą do mieszkańców Zgłobic o przemyślenia i podpowiedź, co tam ma być. Lada dzień ruszą konsultacje społeczne w tej sprawie. Uszanuję wolę mieszkańców – zapewnia wójt. Według wójta Grzegorza Kozioła uregulowanie praw własności terenów kluczowych i ważnych dla Zgłobic pozwoli na nowe inwestycje i dynamiczny rozwój tej miejscowości.
12:32, 29.01.2019
30 stopni Celsjusza miała staruszka uratowana kilka dni temu przez policjantów komisariatu w Wojniczu. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby pomoc nie przyszła na czas… Wojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkająca samotnie 100-letnia kobieta może potrzebować pomocy. Opiekująca się seniorką sąsiadka, od kilkunastu godzin nie miała z nią kontaktu, a na pukanie do drzwi nikt nie reagował. Mocno zaniepokojona poprosiła o pomoc policjantów. Ci zareagowali natychmiast pojawiając się w miejscu zamieszkania kobiety. Od razu też usłyszeli dobiegające zza drzwi cichutkie jęki. Ponieważ drzwi były zamknięte, nie tracąc czasu wyważyli je. Decyzja okazała się jak najbardziej trafna, bo tuż za nimi, na podłodze leżała starsza pani. Była przytomna, ale tak wychłodzona, że nie mogła wydobyć z siebie głosu. Policjanci udzielili jej pomocy i wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do tarnowskiego szpitala. W trakcie badania okazało się, że temperatura ciała starszej pani nie przekraczała 30 stopni Celsjusza. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
20:47, 28.01.2019
Po raz pierwszy w tym roku w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. Tym razem przestępcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani na gorącym uczynku. Trafili na 3 miesiące do aresztu. W związku z powtarzającymi się oszustwami seniorów tarnowscy policjanci stale monitorują sytuację i analizują otrzymane i pozyskane operacyjnie informacje. Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i efektywność podejmowanych działań, współpracują z funkcjonariuszami różnych komend i komisariatów z województwa małopolskiego oraz województw ościennych. Dzięki tak zorganizowanej pracy zatrzymali sprawców kolejnego przestępstwa wymierzonego w zbyt ufnych seniorów. Albowiem …. W środę (23.01) po godzinie 14, na telefon stacjonarny 89-letniej tarnowianki zadzwoniła „córka” i poprosiła o pożyczenie pieniędzy, gdyż znalazła bardzo korzystną ofertę lokaty bankowej, ale niestety nie posiada tak dużej gotówki, a już stoi w kolejce. W związku z tym poprosiła staruszkę, aby przekazała pieniądze kobiecie, która zaraz przyjdzie do mieszkania. Niczego nieświadoma seniorka przekazała nieznajomej oszczędności w wysokości 40 tys. złotych w walucie polskiej, zagranicznej, jak również cenne kosztowności. Opisywana wyżej współpraca tarnowskich i krakowskich policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców środowego przestępstwa oszustwa. Krótki pościg pozwolił na zatrzymanie pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Kierowcą samochodu był 30-letni mieszkaniec Krakowa, a jego pasażerką 29-letnia warszawianka. W samochodzie policjanci „kryminalni” zajmujący się tą sprawą, odnaleźli całą skradzioną biżuterię oraz gotówkę. Kobieta jak i mężczyzna zostali doprowadzeni to tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Oboje usłyszeli zarzut oszustwa określony w art. 286 kk. i decyzją sądu zostali zatrzymani na okres 3 miesięcy w zakładach penitencjarnych. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Aby uchronić się przed takimi oszustami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy czy kosztowności. Kreatywność oszustów w wymyślaniu coraz to nowych historii nie zna granic. Wszystko to w jednym celu - po to, aby wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.”
11:14, 18.01.2019
Na długo zapamięta obywatel Ukrainy pobyt swojego znajomego w zajmowanym przez siebie domu, w gminie Tuchów. Końcem grudnia mężczyzna wyjeżdżał na święta w rodzinne strony i powierzył opiekę nad domem 23-letniemu rodakowi nie przypuszczając, że podjął jedną z gorszych, życiowych decyzji. To co zastał po powrocie przeszło jego najśmielsze wyobrażenia. Kiedy tylko przekroczył próg domu, dopadł go przykry zapach. Zobaczył też porozrzucane wszędzie puste butelki po alkoholu. Cała podłoga usłana była skotłowanymi ubraniami???????????? i przedmiotami wyrzuconymi z szafek. Spalony sterownik pieca, powyrywane krany, wyłamywane drzwiczki mebli, woda na podłodze i ślady „przedawkowania“ alkoholu - to tylko niektóre efekty „opieki“ znajomego nad domem. Cały budynek wyglądał jak po przejściu tornada. Okazało się, że 23-latek ukradł mu też kilkaset złotych pozostawionych w domu????, opróżnił zawartość barku????, wypił jego ...perfumy, a dniu powrotu gospodarza spał nietrzeźwy???? w najlepsze ????, w jego łóżku, przytulając się do ...elektrycznego piecyka. Zdenerwowany mężczyzna???? obudził eks -znajomego i powiedział co sądzi o jego zachowaniu, po czym wyszedł na zewnątrz ochłonąć. Nie spodziewał się, że to jeszcze nie koniec "atrakcji" jakie zgotował mu opiekun domu. Rozwścieczony 23-latek chwycił za nóż i grożąc śmiercią ruszył za pokrzywdzonym????. Na szczęście pomogli mu w opresji, obecni przed domem mężczyźni. Agresor został obezwładniony i trafił w ręce wezwanych na miejsce policjantów z Tuchowa????. Na drugi dzień, kiedy tylko „doszedł do siebie“ usłyszał zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych, do których się przyznał. Policjanci oddali 23-latka pod opiekę strażników granicznych. Ukrainiec powrócił do swojego kraju
10:52, 11.01.2019
Pogoda ostatnio nie rozpieszcza kierowców. Błoto pośniegowe czy lód na drogach to dla nich spore wyzwanie. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego sam utrudnił sobie jazdę, dokładając do trudnych warunków pogodowych ...\"ćwiartkę z promilami\".
08:47, 11.01.2019
Naprawdę niewiele brakło, aby doszło do nieszczęścia. Z pomocą na czas przyszli policjanci i strażacy.
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone