Zamknij

REKLAMA
20:42, 19.09.2018
Policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego, która kradła odzież z brzeskich sklepów. Było to możliwe dzięki czujności ekspedientek, które bacznie obserwując swoich klientów wytypowały osobę za sprawką, której z wieszaków ginął sklepowy asortyment. Obsługa sklepu mając swoje podejrzenia zwróciła się o pomoc do przechodzącego w pobliżu dzielnicowego, który natychmiast podjął interwencję i wspólnie z innymi dzielnicowymi zatrzymał kobietę na gorącym uczynku. 17 września 2018r. przed godziną 14.00 do przechodzącego ulicą Mickiewicza w Brzesku dzielnicowego podeszły dwie kobiety, jak się okazało były to ekspedientki pobliskiego sklepu. Zwróciły się o pomoc do policjanta, relacjonując, że w sklepie znajduje się kobieta, którą podejrzewają o kradzież. Kobieta, którą obsługa sklepu wskazała jako sprawcę została zatrzymana przez policjantów, gdy usiłowała się oddalić tylnym wyjściem. Funkcjonariusze od razu zauważyli „wypchaną” ubraniami torebkę, którą kobieta miała przy sobie. W niej znajdowała się skradziona ze sklepu odzież. Podczas sprawdzania zawartości torebki dzielnicowi znaleźli też towar, który pochodził z innych sklepów na terenie Brzeska, co potwierdziła obsługa tych placówek. Nienaruszony towar, jeszcze z metkami za kwotę blisko 400 złotych, policjanci oddali w ręce ekspedientek. Ustalili też, że zatrzymana 57-latka najprawdopodobniej nie pierwszy raz wybrała się na „darmowe” zakupy. Kilkanaście dni wcześniej miała dopuścić się kradzieży biżuterii. Te ustalenia zostaną zweryfikowane w trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie. Ten kto dopuszcza się kradzieży podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
19:33, 19.09.2018
Podczas kontroli drogowej szczucińscy policjanci ujawnili marihuanę, która należała do 19-letniego mieszkańca Szczucina. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Kilka dni temu w Laskówce Delastowskiej w pobliżu wału Wisły w godzinach nocnych policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego. W trakcie prowadzanych czynności funkcjonariusze w pojeździe ujawnili susz roślinny. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Narkotyki zabezpieczono, a 19-letni pasażer pojazdu, który przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu wraz z kierującym i pozostałym pasażerem. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za popełnione przez 19-latka przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
14:30, 17.09.2018
15 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni, pełniąc służbę przy zabezpieczeniu przejazdu kibiców udających się na mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Stalą Stalowa Wola w m. Stanisławice, uratowali niedoszłego samobójcę, który chciał skoczyć pod nadjeżdżające samochody z kładki, która znajdowała się nad autostradą A4. Około godz. 15 podczas zabezpieczania MOP w Stanisławicach przy autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa, funkcjonariusze zobaczyli, że za barierkami kładki od strony zewnętrznej, która biegnie bezpośrednio nad autostradą znajduje się mężczyzna. W związku z tym dwóch funkcjonariuszy pobiegło na kładkę, a trzech zbiegło bezpośrednio pod nią. Funkcjonariusze będący na kładce nawiązali kontakt słowny z mężczyzną, równocześnie cały czas powoli się do niego zbliżając. Kiedy byli dostatecznie blisko przechwycili go i wciągnęli z powrotem na kładkę. Jak oświadczył im mężczyzna, chciał popełnić samobójstwo skacząc pod nadjeżdżające samochody. Policjanci o zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego, który wezwał na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.
14:08, 17.09.2018
Ostatni tydzień w garnizonie tarnowskim to trzy wypadki drogowe, w których jedna osoba poniosła śmierć, ponad 50 kolizji drogowych i ponad 20 nietrzeźwych kierowców.
13:56, 17.09.2018
Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h, poruszając się 141 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała punkty karne i została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując w sobotę (15.09.2018r.) teren gminy Bolesław zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 141 km/h. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego. 42-latka otrzymała także punkty karne. Zgodnie z przepisami, kobieta musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
08:37, 14.09.2018
Kierujący Oplem jadąc drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagen. Do zdarzenia doszło około godziny 19:30 kiedy to kierujący Oplem chciał przeciąć drogę powiatową i przejechać przez skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Skrzyszowa drogą z pierwszeństwem przejazdu kierowcy VW. W pojazdach podróżowało łącznie 3 osoby. Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał kobietę, która w skutek zdarzenia była mocno podenerwowana. Na czas usuwania skutków zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.
12:33, 13.09.2018
Brak odpowiedniego przygotowania do leśnej wyprawy oraz niewystarczająca znajomość terenu, zwykle kończą się kłopotami. We wtorek wieczorem policjanci z Tarnowa odnaleźli rodzinę z małymi dziećmi, która zgubiła się w lasach gminy Wierzchosławice. We wtorkowy wieczór policjanci z Tarnowa odebrali zgłoszenie od mieszkańca Tarnowa, który prosił o pomoc w odnalezieniu drogi powrotnej z lasu. Mężczyzna z żoną oraz 4 i 9-letnimi dziećmi przyjechał do Dwudniaków, gdzie w rejonie stawu pozostawił swój samochód. Następnie cała rodzina udała się w głąb lasu. Podczas zbierania grzybów mężczyzna i jego żona stracili orientację w terenie i nie byli w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Po dwugodzinnym, bezskutecznym błądzeniu po lesie o pomoc zwrócili się do Policji. W teren natychmiast ruszyły policyjne patrole. Zgłaszającego poproszono o wykonywanie udzielanych mu telefonicznie wskazówek, w tym wypatrywania i nadsłuchiwania nadawanych przez służby sygnałów. W akcję poszukiwawczą, utrudnioną z uwagi na szybko zapadający zmrok, włączyli się także strażacy z Tarnowa, którzy wspólnie z policjantami przeczesywali teren lasów, począwszy od miejsca, gdzie zaginieni pozostawili samochód. Na szczęście, na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Po kilkudziesięciu minutach policjanci dotarli do wystraszonych, ale całych i zdrowych grzybiarzy. Okazało się, że oddalili się oni kilka kilometrów od miejsca, gdzie kilka godzin wcześniej zostawili samochód. Rodzina szczęśliwie wróciła do domu.
11:40, 13.09.2018
W jednym z mieszkań w Brzesku podczas wymiany piecyka gazowego doszło do wybuchu gazu. Niestety w zdarzeniu ucierpiał 68-letni mężczyzna, który podjął się tego zadania. Na szczęście nikt inny z mieszkańców bloku nie ucierpiał. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla wszystkich, którzy mają zamiar dokonywać jakiś prac związanych nie tylko z gazem, ale i prądem. Zdajmy się w takich sytuacjach na specjalistów i wezwijmy fachowców, aby mieć pewność, że nic niebezpiecznego się nie wydarzy. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, zaoszczędzimy tym sobie niepotrzebnych nerwów i przykrych następstw takich zdarzeń.
1
10:33, 12.09.2018
Tarnowscy policjanci uratowali mężczyznę noszącego się z zamiarem popełnienia samobójstwa, który z pętlą założoną na szyi próbował popełnić samobójstwo, skacząc z mostu na rzece Biała. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji 27-latek żyje i nie odniósł poważnych obrażeń.
09:21, 28.08.2018
Po raz kolejny w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. Tylko w piątek 24.08 policjanci przyjęli 5, a wczoraj 6 zgłoszeń przypadków oszustw „na legendę”. Niestety jedna kobieta wpłaciła oszustom prawie 60 tysięcy złotych myśląc, że bierze udział w akcji przeciw hakerom internetowym. Pozostałe osoby nie dały się oszukać.
REKLAMA
22:41, 27.08.2018
Po godzinie 21-szej z nieznanych przyczyn 31-latek został potrącony przez skład pociągu towarowego. Zginął na miejscu. Do tragedii doszło na moście kolejowym w Bogumiłowicach. Ruch pociągów z Krakowa do Tarnowa został wstrzymany. W miejscu zdarzenia trwają czynności policyjne z udziałem prokuratora.
10:06, 27.08.2018
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne przewożenie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko 700 kilogramów nielegalnego towaru. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny oraz kara do 3 lat więzienia.
12:19, 26.08.2018
Do wypadku doszło o godzinie 11-tej na 512 km. autostrady z Tarnowa do Dębicy. W wypadku zostało poszkodowanych 10 osób w tym dwie osoby w stanie ciężkim. Na obecną chwilę ruch w kierunku Rzeszowa został odblokowany. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policja będzie wyjaśniać przyczyny zdarzenia, w którym uczestniczyło 5 samochodów osobowych i bus.
07:50, 23.08.2018
Wykorzystując pozostawione w stacyjce samochodu kluczyki skradł Iveco, by przejechać nim do siebie do domu. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów, a podczas przesłuchania nie potrafił powiedzieć co nim kierowało. Odpowie przed tarnowskim sądem za kradzież pojazdu. Grozi mu do 5 lat więzienia.
15:27, 20.08.2018
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w dniu 18.08 w miejscowości Piaski Drużków (gm. Czchów), gdzie podczas prac związanych z opryskiwaniem drzewek w sadzie zginął 73-letni mężczyzna, który został przygnieciony własnym ciągnikiem.
REKLAMA
© tarnowska.pl | Prawa zastrzeżone